Terminal płatniczy
Terminal płatniczy

Ingenico, firma specjalizująca się w dziedzinie rozwiązań płatniczych przedstawiła plany rozwoju na polskim rynku. Będzie dostarczać terminale umożliwiające realizację transakcji kartowych dużym sieciom handlowym.

We współpracy z agentami rozliczeniowymi, Ingenico przekazuje nowoczesne terminale płatnicze do największych sieci handlowych w Polsce. Terminale Ingenico pracują w Auchan, Carrefour, Lidl, Real, Rossmann, Ikea, AmRest, McDonald’s, Empik i wielu innych. Do końca 2014 roku firma planuje dostarczać co drugi terminal używany w Polsce.

Poza klasycznymi terminalami, w polskich sklepach wkrótce mogą pojawić się terminale biometryczne, a mniejsi sprzedawcy skorzystają z nowych rozwiązań umożliwiających wykorzystanie smartfona jako  mobilnego terminala płatniczego.

– W Polsce wciąż dominuje gotówka, którą realizowanych jest 82 proc. wszystkich płatności. Chcemy ułatwiać przechodzenie na płatności bezgotówkowe oferując ultranowoczesne urządzenia płatnicze. Pozwolą one nie tylko realizować płatności kartami tradycyjnymi i zbliżeniowymi, ale także za pośrednictwem smartfonów. Jesteśmy gotowi do zastąpienia trudnych do zapamiętania numerów PIN odciskiem palca. W porozumieniu z naszymi partnerami chcemy sprawić, by Polacy mogli płacić gdzie chcą i jak chcą – w dużym centrum handlowym, taksówce czy urzędzie –  mówi Piotr Waś, country manager na Polskę i kraje bałtyckie.

Urządzenia, które trafiają do polskich sklepów pochodzą z linii produktów opracowanej przez Ingenico w ciągu ostatnich dwóch lat. Sklepy posiadające terminale tej firmy mogą akceptować wszystkie metody płatności, w tym IKO, programy lojalnościowe i akcje rabatowe. Wprowadzane są nowe linie urządzeń przeznaczone do specjalnych zastosowań, np. terminale przenośnie wypróbowane m.in. w salonach Apple na całym świecie.

Ingenico oferuje także najnowocześniejsze urządzenia biometryczne. Weryfikacja płatności za pomocą odcisku palca podnosi bezpieczeństwo i wygodę klienta na nowy dotąd pułap. Czytnik linii papilarnych zapewnia jednoznaczną identyfikację, eliminując występujące w przypadku klasycznych płatności ryzyko podejrzenia kodu PIN.  Klienci sklepów docenią to rozwiązanie ze względu na jego intuicyjność i prostotę.

M-POSy Ingenico będą współpracować ze smartfonami w systemach iOS i Android.

Ingenico wprowadza do swojej oferty terminale z serii iCMP, które pozwolą akceptować płatności za pośrednictwem smartfonów i tabletów w popularnych systemach iOS oraz Android. Do akceptacji płatności wystarczy darmowa aplikacja oraz niewielki czytnik wielkości telefonu komórkowego. Urządzenie, jak poinformowano, będzie konkurencyjne cenowo, a stawki za akceptację płatności będą zbliżone do obowiązujących w przypadku terminali klasycznych. Jest to nowe rozwiązanie, które trafi na rynek nowymi kanałami, np. przez operatorów telefonii GSM.

Terminale mobilne mogą w opinii ekspertów zrewolucjonizować polski rynek detaliczny, którego wartość szacowana jest na prawie 800 miliardów złotych (Dane GUS za 2012 rok). Firmy z tego sektora stanowią 98,9 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Polsce i odpowiadają za 70 proc zatrudnienia.

Ingenico specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań technologicznych w zakresie obsługi transakcji oraz systemów zarządzania płatnościami. Grupa Ingenico to ponad 40 spółek Ingenico dzięki którym jest ona obecna w 125 krajach na całym świecie i ma 20 milionów zainstalowanych terminali płatniczych (38 proc. rynku terminali na świecie).