Braintree eBay sprzedaż internetowa
Shutterstock

Braintree eBay sprzedaż internetowa

Braintree, firma specjalizująca się w płatnościach elektronicznych, została przejęta przez eBay za 800 milionów dolarów. Wspólnie, firmy opracują sprawny i nastawiony na rozwiązania mobilne system płatności. Braintree zachowa autonomię i będzie dalej operować pod przywództwem obecnego prezesa firmy, Billa Ready’ego. Ten będzie podlegał szefowi PayPala, innej platformy płatniczej należącej do eBay.

Jednym z najbardziej znanych instrumentów firmy jest aplikacja Venmo, pozwalająca na wygodne dokonywanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Program opracowana przez Braintree, pomoże teraz PayPal poszerzyć możliwości płatności mobilnych. Aplikacja pozwala dokonywać transakcji z wykorzystaniem mediów społecznościowych. PayPal już wcześniej dążył do wzmocnienia sektora usług płatności mobilnych, które według firmy mają w tym roku sięgnąć 20 miliardów dolarów.

Braintree nadal będzie dostarczał swoim klientom rozwiązania w zakresie płatności kartą kredytową, kont bankowych, bramek płatności i rozliczeń okresowych. W tej chwili firma obsługuje transakcje w 130 walutach na terenie ponad 40 krajów. Według Williama Ready’ego, przejęcie przez eBay powinno wpłynąć korzystnie na międzynarodowy rozwój firmy. Dostarczy także więcej narzędzi, które będzie mogła zaoferować klientom, co znacznie zwiększy ich grono. Ready wierzy, że PayPal ma podobną wizję strategii biznesowej i kultury korporacyjnej.

Podczas moich rozmów z prezesem Marcusem i jego zespołem, byłem pod ogromnym wrażeniem podobieństwa naszych wizji rozwoju płatności online, a także ich zaangażowania w podniesienie standardów obsługi klienta – napisał Bill Ready na swoim blogu.

PayPal także skorzysta na transakcji, poszerzając grono swoich klientów, oraz dodając do swojego portfolio kilka imponujących nowych technologii. „Podziwiamy Braintree, ponieważ to jedna z pierwszych firm, które zrozumiały potęgę rozwiązań mobilnych. Nie mówię tu o tradycyjnym modelu sprzedaży e-commerce przez urządzenie mobilne. Mam na myśli łamanie schematów, tak jak to robią Airbnb, OpenTable, Uber i TaskRabbit. Lekkie, potężne, o wielkiej sile rażenia, a jednocześnie zachwycające, i do tego wszystkie obsługiwane przez Braintree” – napisał David Marcus na swoim blogu. „Przejęcie Braintree to doskonały ruch ze strony obydwu firm” – dodał.

Cały proces przejęcia ma się zakończyć pod koniec 2013 roku. Według przewidywań eBay, transakcja nie wpłynie znacząco na wolumen płatności obsługiwanych przez PayPal.

Braintree to globalny operator płatności. Szacuje się, że w roku 2013 kwota przelewów obsłużonych przez firmę sięgnie 12 miliardów dolarów. Operator obecnie obsługuje ponad 40 milionów klientów w 40 państwach świata. Jednym z najbardziej znanych instrumentów firmy jest aplikacja Venmo, pozwalająca na wygodne dokonywanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych.