W ciągu pierwszych siedmiu dni Galerię Katowicką odwiedziło 371,5 tys. osób. To więcej, niż jest mieszkańców Katowic. Według firmy Neinver swój pierwszy egzamin zdał także przebudowany układ komunikacyjny wokół znajdującego się w ścisłym centrum miasta obiektu.

Otwarcie Galerii Katowickiej nastąpiło w ubiegłą środę (18 września br.). W pierwszym dniu nowy obiekt odwiedziło blisko 70 tys. klientów. W kolejnych dniach frekwencja wyniosła od 40 do 56 tys.

– To oczywiste, że wizyty w pierwszych dniach w dużej mierze wynikają z zainteresowania nowym obiektem i nie zawsze przekładają się bezpośrednio na decyzje zakupowe. Jednak sygnały od naszych najemców oraz wyniki odwiedzin w poniedziałek i wtorek pozwalają przypuszczać, że nowy obiekt dobrze się przyjął – mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke, Center Manager Galerii Katowickiej.

Pomimo, że Galeria Katowicka jest doskonale skomunikowana – sąsiaduje z bardzo dużymi dworcami kolejowym i autobusowym, a tuż obok przechodzi jedna z najważniejszych w regionie tras tramwajowych – z dużym zainteresowaniem obserwowano wydolność lokalnej sieci dróg i podziemnego parkingu na 1200 miejsc.

– Generalnie nie było zbyt dużych korków, a organizacja ruchu na parkingu podziemnym nie odbiegała od typowych sytuacji w pierwszych dniach funkcjonowania obiektu. Jak na razie rozwiązania komunikacyjne, do których projektanci przyłożyli naprawdę dużą wagę, zdają egzamin – dodaje Pyzanowicz-Francke.

Galeria Katowicka jest częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjno-Handlowo-Biurowego w Katowicach, którego inwestorami są Neinver Polska, Meyer Bergman i Polskie Koleje Państwowe SA. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest firma Strabag, a wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej jest Cushman & Wakefield.