Galeria Jurowiecka
Galeria Jurowiecka

Do grona najemców Galerii Jurowieckiej w Białymstoku dołączyli kolejni kluczowi dla projektu najemcy. Grupa LPP wynajęła blisko 4 tys. mkw. dla marek Reserved, House, Cropp Town, Mohito, Home&You oraz Sinsay. Marki firmy LPP dołączyły do grona takich najemców jak Kino Helios, sklep spożywczy Stokrotka, Carry, Rossmann, McDonald’s, Adidas, Reebok i wielu innych. W trakcie finalizacji są umowy z kolejnymi najemcami. Otwarcie galerii jest planowane na IV kwartał 2014 roku.

Obiekt powstaje w samym sercu miasta, u zbiegu al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza i Jurowieckiej. Na powierzchni 25 tys. mkw. powstaną sklepy, punkty gastronomiczne, usługowe i rozrywkowe. Dodatkowym atutem będzie 3-gwiazdkowy hotel Ibis Style ze 130 pokojami.

Budowa obiektu jest na zaawansowanym etapie. Zostało już wykonane około 75 porc. stanu surowego, a 100 proc. zostanie osiągnięte do końca 2013 roku. Równolegle trwa przebudowa układu drogowego al. Piłsudskiego i ul Sienkiewicza realizowana na zlecenie miasta przez firmę Strabag. Dzięki przebudowie powstaną nowe przejścia podziemne dla pieszych, nowe zatoki autobusowe i dodatkowe pasy wyłączeniowe. W ramach inwestycji zostanie również przebudowany most na rzece, który od Al. Piłsudskiego który będzie wjazdem do parkingu galerii i hotelu.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus powstało w 1991 roku. Firma początkowo koncentrowała się na budownictwie mieszkaniowym realizując inwestycje w Siedlcach. Z czasem pojawiły się inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i innych miastach Polski. Obecnie firma zatrudnia 250 osób i oprócz galerii handlowych realizuje kilkanaście inwestycji mieszkaniowych min.: na warszawskich Bielanach, Bemowie, Woli.

Architektem galerii jest firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.