Potrawy restauracyjne
Potrawy restauracyjne

Zarząd spółki R&C Union złożył 26 września 2013 roku do sądu w Poznaniu wniosek o ogłoszenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu – podała spółka w komunikacie.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że główny wierzyciel, tj. Bank Zachodni WBK, zadeklarował wstępnie gotowość przystąpienia do ewentualnego układu, po wnikliwym przeanalizowaniu wiążących propozycji układowych.

Notowana na rynku głównym GPW spółka DGA jest znaczącym akcjonariuszem spółki R&C Union posiadającym pakiet 4.355.193 akcji spółki, który stanowi 31,47-proc. udział w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów na walnym R&C Union.

Spółka R&C Union jest operatorem sieci restauracji Sioux i Fenix, sieci klubów muzycznych Lizard King oraz Fever. Firma powstała we wrześniu 2007 roku na skutek połączenia spółki Feniks Polska sp. z o.o. (zarządzającej siecią Sioux) oraz spółki Lizard Polska sp. z o.o. (zarządzającej siecią Lizard King). Od czerwca 2008 roku R&C Union jest notowana na rynku NewConnect.

R&C Union prowadzi restauracje w segmencie „upper casual” (restauracje z obsługą kelnerską, oferujące dania po niewygórowanych cenach). Lokale spółki są położone w atrakcyjnych, prestiżowych lokalizacjach, zapewniających dużą liczbę odwiedzających. Firma dodatkowo posiada w ofercie model klubów muzycznych. Wprowadzenie czterech odmiennych konceptów umożliwia prowadzenie większej liczby lokali na tym samym obszarze, bez ryzyka zjawiska wzajemnej tzw. kanibalizacji.