Bureau of Trend eBay współpraca

Bureau of Trade, platforma handlowa wyspecjalizowana w akcesoriach dla mężczyzn, została przejęta przez koncern eBay. Założyciel serwisu, Michael Phillips Moskowitz dołączył do zespołu pracowników handlowego giganta. Finansowe szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Witryna Bureau of Trade to start-up, który oferuje unikalne produkty wysokiej jakości dla mężczyzn. Są to zarówno ubrania, torby i stylowe zegarki, jak też klasyczne modele samochodów, książki, płyty i wiele innych. Teraz eBay ma się skupić na personalizacji oferty detalisty. „Chcemy dalej skupiać się na indywidualizowaniu procesu zakupów. Moskowitz pomoże 120 milionom użytkowników eBay odkryć produkty, które odpowiadają ich indywidualnemu stylowi i gustom” – czytamy na oficjalnym blogu eBay.

Zanim stworzył Bureau of Trade, Moskowitz pracował w Ideo, firmie designerskiej i konsultingowej z siedzibą w Kalifornii. Moskowitz był też współtwórcą marki Gytha Mander, specjalizującej się w męskiej odzieży, a także współwydawcą i redaktorem naczelnym pisma Todo Monthly. „Jako wpływowy twórca trendów mody, Moskowitz jest najlepszym kandydatem do kontynuowania misji eBay, czyli dostarczania klientom przedmiotów, których potrzebują i które kochają” – mówi Richelle Parham, dyrektor marketingu eBay na Amerykę Północną. Dodaje, że internetowy gigant skorzysta z talentu Moskowitza do sprzedawania „wyjątkowych przedmiotów, które mają swoją historię”.

Bureau of Trade powstało we wrześniu 2012 r. Katalog firmy zawiera ponad 4 tys. przedmiotów, które opatrzone są zdjęciem, linkiem, za pomocą którego można dokonać zakupu, szczegółami na temat pochodzenia i historii oraz nietypowymi opisami, które mają zachęcić do zakupu wyjaśniając, dlaczego dany przedmiot jest wyjątkowy. Firma opisuje się jako stworzona, by wynajdywać, odnawiać i sprzedawać w przystępnych cenach rzadkie i ciekawe przedmioty z całego świata. „Nie są to tylko produkty, ale przedmioty z historią w tle, czyli wszystko, czego mężczyzna chce albo potrzebuje, aby zaprezentować najbardziej pełen i wiarygodny obraz siebie i wyznawanych przez siebie wartości” – czytamy na stornie serwisu.