Magnolia Park
Magnolia Park

Amerykańska spółka Blackstone zebrała około 2 mld dolarów w pierwszym etapie pozyskiwania środków dla nowego funduszu Blackstone Real Estate Partners Europe IV L.P. Planuje zebrać kolejne środki w kwocie 6,8 mld dolarów – informuje Bloomberg.

Jednak według informacji z Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), fundusz Blackstone Real Estate Partners Europe IV L.P. pozyskał w pierwszej transzy ponad 1 mld dolarów, a środki przekazało mu 34 inwestorów.

Blackstone jest liderem w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 mld. dolarów.
W Polsce Blackstone poprzez platformę King’s Street Retail posiada następujące centra handlowe: Magnolię Park we Wrocławiu, Galerię Twierdza Kłodzko, Galerię Twierdza w Zamościu, Galerię Pestka w Poznaniu, Wzorcownię Włocławek, Galerię Tęcza w Kaliszu oraz Galerię Leszno.

Ponadto Blackstone jest udziałowcem spółki Valad Europe, która ostatnio przejęła kontrolę nad funduszem centrów handlowych w Polsce, należącym do GE Capital Real Estate. Fundusz składa się z sześciu centrów handlowych i trzech hipermarketów o łącznej powierzchni 300 tys. mkw. Obiekty znajdują się w siedmiu miastach Polski m.in. w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. (CH Korona Wrocław, CH Rondo w Bydgoszczy, CH Ster w Szczecinie, CH Kometa w Toruniu, CH Tulipan w Łodzi, King Kross Praga w Warszawie).