Samsung Brand Store w Poznaniu
Samsung Brand Store w Poznaniu

26 września 2013 r. został oficjalnie otwarty salon firmowy Samsung Electronics w poznańskim Starym Browarze.

Poznański Samsung Brand Store to miejsce, w którym będzie można poznać, przetestować i dowiedzieć się więcej o nowościach technologicznych urządzeń firmy.

– Po otwarciu pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej sklepu firmowego w Warszawie, drugi polski Brand Store pokazuje rolę, jaką nasz kraj odgrywa w strategii Samsung Electronics. Fakt, że to właśnie w Polsce zatrudnionych jest 50 proc. wszystkich osób, które pracują dla Samsung w regionie CEE jest tego najlepszym potwierdzeniem – powiedział Maciej Filipkowski, wiceprezes Samsung Electronics Polska i szef dywizji IT i Mobile.

Sklep firmowy Samsung w Starym Browarze ma 140 mkw. powierzchni.

– Wybór Starego Browaru na lokalizację drugiego polskiego Samsung Brand Store był, jak poinformowano, nieprzypadkowy. Idea, jaka przyświecała twórcom tego unikalnego centrum kultury, biznesu i rozrywki, zakładała wykreowanie miejsca, w którym połowa uwagi poświęcona zostanie sztuce. W przypadku salonu Samsung jej perfekcyjnym uzupełnieniem jest nowoczesna technologia, dzięki której dzieła sztuki mogą być oglądane w nowym wymiarze i otoczeniu – poinformowali przedstawiciele spółki.

Salon firmowy Samsung w Poznaniu jest obsługiwany przez firmę Matrixmedia.pl.

– Cieszę się, że mamy okazję współpracować z takich graczem, jak Samsung, współtworząc dzieło sztuki i technologii, jakie właśnie zostało zaprezentowane w Poznaniu – powiedział Piotr Wira, właściciel firmy Matrixmedia.pl – Już od 26 września wszyscy odwiedzający Stary Browar będą mogli w eleganckim otoczeniu zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, przetestować interesujące urządzenia, wreszcie – dopasować produkt do indywidualnych potrzeb – dodał Piotr Wira.

Jak już informowaliśmy, pierwszy Brand Store Samsunga ruszył w kwietniu 2013 roku w warszawskim centrum handlowym Arkadia. Był to pierwszy tego typu salon w Polsce i pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest obsługiwany przez firmę Sferis.