Płatności mobilne
Płatności mobilne

UniCredit i First Data wprowadzą na rynek rozwiązania i produkty, które znacznie poszerzą zakres usług płatniczych oraz pomogą zbudować zintegrowany system przebiegu transakcji płatniczych dla konsumentów.

Konsumenci oczekują, że proces płatności będzie prosty i wygodny, niezależnie czy będą kupować w tradycyjnym sklepie, online czy przez urządzenie mobilne. Oczekiwania te dały początek koncepcji Universal Commerce – w ramach, której zakupy od marketingu po końcową płatność są jednym zintegrowanym procesem, a transakcja może być przeprowadzona niezależnie od czasu, miejsca i urządzenia jakim posługuje się konsument.

UniCredit oparł swój pilotażowy program płatności mobilnych i internetowych przy użyciu kodów QR o First Data Mobile Gateway (aplikacja pozwalająca m.in na akceptację różnych metod płatności online za pośrednictwem komputera PC).

Dodatkowo aby minimalizować ryzyko towarzyszące wprowadzaniu danych kart kredytowych lub debetowych podczas każdej transakcji, rozwiązanie First Data dla kodów QR jest wyposażone w usługi towarzyszące takie jak: kupony, oferty promocyjne, możliwość dokonania płatności za bilety czy rachunki. Usługi te mają na celu zachęcenie konsumentów do używania nowych narzędzi i budowanie lojalności.

– First Data udowodniła, że jest idealnym partnerem dla wparcia naszych planów w obszarze płatności mobilnych. Oprócz opracowania i pilotowania płatności opartych o kody QR liczymy na dalszą współpracę z doświadczonym zespołem First Data we wprowadzaniu wygodnych i innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów – powiedział Paolo Cederle, prezes UniCredit Business Integrated Solutions.

– Nadeszła era Universal Commerce a UniCredit dostrzega możliwości jakie otwiera ona przed branżą finansową. Nowe podejście konsumentów jest dla nas inspiracją do wprowadzania kompleksowych metod płatności na międzynarodowe rynki. Czujemy się wyróżnieni mogąc pracować nad tym, aby  idea handlu bez żadnych barier stała się rzeczywistością dla klientów UniCredit na całym świecie – skomentował John Elkins, prezes Regionów Międzynarodowych, First Data.

Obecnie program działa we Włoszech i pozwala na gromadzenie oraz wymianę kodów QR między sprzedawcami i konsumentami w celu procesowania płatności. Docelowo będzie realizowany w innych krajach, także w Polsce.  Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje standard PCI.

UniCredit jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie z ugruntowaną pozycją w 22 krajach starego kontynentu. Światowa sieć UniCredit obejmuje niemal 50 rynków i 9,5 tys. oddziałów. Grupa działa w takich krajach, jak Austria, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Niemcy, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Kazachstan, Kirgistan, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina.