STOP.SHOP.
STOP.SHOP.

Obecnie Immofinaz Group w Polsce realizuje dwa parki handlowe Stop.Shop: w Mławie i Kętrzynie. W 2014 roku rozpocznie budowę trzech kolejnych: w Żarach, Świnoujściu i Elblągu. Natomiast w ciągu kilku lat planuje wybudować sieć około 20 parków handlowych Stop.Shop – powiedziała Olga Czyblis, Senior Leasing Manager Immofinanz Group podczas Shopping Center Forum 2013.

Jeszcze w listopadzie br. ruszy Stop.Shop w Mławie i będzie to drugi, po Legnicy obiekt sieci działający w Polsce. Park handlowy w Mławie dysponuje powierzchnią najmu 2 636 mkw. i jest zlokalizowany w sąsiedztwie hipermarketu Kaufland. Oprócz Mławy Immofinaz Group planuje otwarcie Stop.Shop.-u w Kętrzynie. Obiekt będzie posiadał powierzchnię najmu 5 363 mkw. oraz parking na 240 miejsc.

Parki handlowe Stop.Shop. są lokalizowane w pobliżu miejscowości liczących od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Dysponują powierzchnią najmu między 4 tys. mkw. a 15 tys. mkw., posiadają dogodne parkingi i dobre połączenia komunikacyjne. Zlokalizowane są obok hipermarketów jak: Tesco, Kaufland, Carrefour i Auchan. W obiektach znajdują się najemcy z branży: elektronicznej, obuwniczej, odzieżowej oraz drogeryjnej. Sieć Stop.Shop. posiada obecnie 43 nieruchomości w Europie Środkowej (na Słowacji i na Węgrzech,  w Czechach,, Austrii i jedną w Polsce). Immofinaz Group buduje parki handlowe Stop.Shop z funduszy własnych, a okres realizacji jednej inwestycji nie przekracza 7 miesięcy.

Działalność Immofinanz Group w Polsce koncentruje się na wysokiej klasy projektach inwestycyjnych w segmentach nieruchomości biurowych w Warszawie oraz handlowych w innych miastach. Obecnie spółka realizuje w Lublinie centrum handlowe Tarasy Zamkowe o powierzchni pod wynajem 38 tys. mkw.