Peter Agnefjall
Peter Agnefjall

Ikea od ubiegłego roku przygotowuje się do inwestycji w e-commerce. Obecnie sklepy internetowe koncernu działają w 13 krajach.

Jak zapowiedział na łamach Rzeczpospolitej Peter Agnefjall, prezes oraz dyrektor generalny grupy Ikea, e-commerce, to dla firmy ważny kierunek. Dyrektor nie podał jednak daty uruchomienia sklepu internetowego w Polsce. Jak zapowiedział, z pewnością nie uda się  ruszyć ze sklepem jeszcze w tym roku.

Evelyn Higler, szefowa sieci Ikea w Polsce zapowiedziała w rozmowie z Retailnet na początku roku, że Ikea jest na etapie testowania sklepów internetowych na wybranych rynkach.

– W ubiegłym roku rozpoczęliśmy prace nad tym konceptem i obecnie testujemy go na wybranych rynkach. Chcemy zapewnić naszym klientom jak najlepsze rozwiązanie, dlatego jest to długotrwały proces. Jak tylko będziemy gotowi do uruchomienia tego serwisu w Polsce, na pewno o tym poinformujemy – powiedziała Evelyn Higler.

Przypomnijmy, Ikea w Polsce ma obecnie osiem sklepów tradycyjnych, zlokalizowanych w największych miastach. Łączna powierzchnia wszystkich tych obiektów wynosi ok. 230 tys. mkw.