Salon sieci Deichmann
Salon sieci Deichmann

Firma Deichmann planuje otwarcie czterech nowych salonów obuwniczych. Międzynarodowa sieć sklepów obuwniczych realizuje w ten sposób kolejne planowane inwestycje na 2013 rok.

Łącznie sieć powiększy się o ponad 1,8 tys. mkw. W nowych salonach, zlokalizowanych w Gdyni, Słupsku, Nysie i Nowym Dworze Mazowieckim, będzie dostępnych 55 250 par butów.

Jak już informowaliśmy, spółka Deichmann planuje wydawać na ekspansję w Polsce około 20 mln zł rocznie. Zarząd spółki zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat na polskim rynku pojawi się około 75 nowych salonów sprzedaży.

Obecnie Deichmann ma w Polsce ponad 200 sklepów. Ostatnio spółka informowała o nowych otwarciach w CH Braniewo w Braniewie, CH Trzy Korony w Nowym Sączu i w Galerii Katowickiej. Na jesień z kolei zaplanowano otwarcia w Galerii Bem w Zambrowie. Kolejne placówki Deichmann zostaną otwarte  w Gdańsku (CH Matarnia), a także w Poznaniu (CH City Center).

2013 roku spółka chce zakończyć z liczbą ponad 230 salonów. Średnia powierzchnia otwieranych punktów wynosi ok. 450 mkw. Spółka prowadzi również sprzedaż w sklepie internetowym www.deichmann.com