Logo Takko Fashion

– Obecnie sieć Takko Fashion liczy 68 sklepów w Polsce. Do końca roku otworzymy jeszcze trzy sklepy: w Nysie, w Parku Handlowym Multishop Sochaczew oraz w Galerii Bronowice w Krakowie – powiedziała portalowi Retailnet Marta Kusiak, Expansion Manager Poland, Lithuania, Estonia, Takko Fashion Polska sp. z o.o.

18 października ruszy sklep Takko Fashion o powierzchni 490 mkw. w Nysie. Następne dwa zostaną otwarte w listopadzie. W połowie miesiąca punkt sieci o powierzchni 470 mkw. w Parku Handlowym Multishop Sochaczew, a 30 listopada w Galerii Bronowice (pow. 430 mkw.).

W tym roku otwarto już sklep w Galerii Veneda w Łomży o powierzchni blisko 500 mkw., a także w Galerii Solnej w Inowrocławiu.

Właścicielem spółki Takko Fashion Polska sp. z o.o. jest firma Takko Holding GMBH. W Polsce dotychczas zostało otwartych 68 sklepów. Średnia powierzchnia uruchamianych punktów wynosi od 450 – 500 mkw. Spółka Takko Fashion Polska sp. z o.o. została zarejestrowana we wrześniu 2006 roku.

Spółka Takko Fashion powstała prawie 30 lat temu i należy do największych przedsiębiorstw na rynku tekstylnym w Niemczech. Obecnie działa ponad 1,7 tys. sklepów tej sieci w 16 krajach Europy: w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Rumunii, Polsce, Chorwacji, Słowenii, na Litwie, Estonii, w Szwajcarii, Włoszech i Serbii. Co roku, spółka otwiera około 150 nowych salonów w Europie.