100-hektarowy teren, leżący niedaleko centrum Bytomia przed pięcioma laty odkupiła od Spółki Restrukturyzacji Kopalń firma Armada Development, której właścicielem jest GC Investment.

Pojawiła się informacja jakoby Armada Development planowała w sąsiedztwie pozostałego po kopalni zabytkowego szybu Krystyna budowę dużej galerii. Obiekt miałby posiadać około 38 tysięcy mkw. powierzchni najmu.

W celu weryfikacji tej informacji skontaktowaliśmy się z przedstawicielem firmy Armada Development. Okazuje się, że realizacja obiektu znajduje się w fazie początkowego planowania. Ponadto firma nie ma jeszcze pozwolenia na budowę.

– Plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia wybudowanie obiektu o charakterze handlowo-usługowym powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych. Budowa samej galerii znajduje się jednak w fazie koncepcji. Nie mamy jeszcze przygotowanego projektu budowlanego i pozwolenia na budowę. Realizacja galerii handlowej planowana jest na następne lata, ale o szczegółach nie możemy jeszcze mówić. Także trudno mi jest skomentować informację o powierzchni najmu, ponieważ nie ma jeszcze projektu budowlanego – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Anna Hyria, Project Manager firmy Armada Development.

Armada Development SA została powołana w 2008 roku w celu realizacji projektu inwestycyjnego w Bytomiu Szombierkach.