– Prezentacja Kwadratu w przestrzeni własnego stoiska wystawowego, a tym samym czynny udział w jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2013 były bardzo dobrym posunięciem – mówi w rozmowie z Retailnet Dariusz Siemieniako, członek zarządu Park Handlowy Kwadrat SA i członek zarządu Biazet SA.

Jak twierdzi Dariusz Siemieniako w trakcie dwóch dni targowych stoisko Kwadratu odwiedziło wielu gości, przede wszystkim potencjalnych najemców.

– Te nieco ponad dwa dni spotkań, rozmów i wymiany poglądów ukazały rzeczywisty obraz kondycji całej branży. Skupienie przedstawicieli rynku nieruchomości komercyjnych w jednym miejscu i czasie dało możliwość usłyszenia i zinterpretowania realnego głosu branży. Intensywność i wielość odbytych spotkań pozwoliła nam na pogłębione zrozumienie aktualnych potrzeb najemców w odniesieniu do regionalnego centrum handlowego Kwadrat – dodaje.

– Cieszy nas fakt, że zaprezentowany na targach finalny wygląd obiektu spotkał się z pozytywnym odbiorem. Wielu potencjalnych najemców wyraziło zainteresowanie obecnością w Kwadracie. W szczególny sposób doceniono takich anchorów, jak: Tesco Extra i OBI, z którymi umowy są już podpisane. Kontakty personalne zawsze były niezwykle istotnym elementem rozmów biznesowych, dlatego liczymy na to, że zacieśnienie ich podczas Shopping Center Forum będzie miało przełożenie w ciągu najbliższych miesięcy na podpisane umowy najmu. Ponadto, jak podawaliśmy jeszcze przed targami, finalizujemy podpisywanie umów z szeregiem najemców. Ci zostaną ujawnieni już wkrótce – zapewnia Dariusz Siemieniako.

W czasie targów Shopping Center Poland zespół Parku Handlowego Kwadrat SA odbył kilkadziesiąt spotkań biznesowych. Na stoisku Kwadratu obecni byli również agenci firmy Colliers International, która zajmuje się komercjalizacją powierzchni handlowej.

Łączna handlowa powierzchnia najmu (GLA) centrum handlowego Kwadrat w Białymstoku to około 51 tys. mkw. Liczba miejsc parkingowych to 1500. Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę nastąpi w październiku bieżącego roku, natomiast otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2015 roku.