Jysk

W ostatnich tygodniach firma Jysk otworzyła nowe sklepy między innymi w Szczecinku oraz Czechowicach-Dziedzicach. Przedstawiciele firmy w rozmowie z Retailnet potwierdzili zamiar otwarcia kolejnych salonów sieci w naszym kraju.

– Do końca roku planujemy uruchomienie sklepów Jysk w Działdowie, Ostródzie, Radomiu, a także w Sochaczewie – mówi w rozmowie z Retailnet Joanna Kalinowska, Sales and Marketing Manager z firmy Jysk. – Na przyszły rok mamy już zaplanowane na przykład otwarcie sklepu w Rumii.

Nowe sklepy sieci znajdą się zarówno w centrach handlowych, jak i innych miejscach. Jysk zostanie otwarty m.in.. w centrum handlowym w Radomiu, a także w Galerii Rumia. W Rumii najemca zajmie lokal o powierzchni około 1009 mkw. na poziomie 0 obiektu. Umowa została podpisana na okres 5 lat.

Firma Jysk prowadzi w Polsce ponad 150 sklepów. Planuje w 2013 roku otworzyć łącznie około 15 nowych salonów, które będą zlokalizowane zarówno w centrach jak i przy ulicach handlowych. Średnia powierzchnia salonów Jysk to 1,1 tys. mkw.

Lars Larsen otworzył swój pierwszy sklep w 1979 r. w Danii. Dziś Jysk to międzynarodowa grupa składająca się z 2050 sklepów w 35 krajach i zatrudniająca 17,5 tys. pracowników. Roczny obrót grupy wynosi około 2,6 miliardów euro.