Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.
Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

– Galeria Galena w Jaworzanie jest kluczowym projektem. To największa z naszych dotychczasowych inwestycji , będzie dysponowała około 30 tys. mkw. powierzchni najmu. Obecnie czekamy na wydanie pozwolenia na budowę – powiedziała Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA. podczas Shopping Center Forum 2013.

– Procedury związane z inwestycją trwały dosyć długo, ponieważ sporządzaliśmy raport odziaływania na środowisko, a także projekt wzmacniania gruntu. Jest to konieczne z uwagi na fakt, iż jest to teren pokopalniany. Startujemy z budową od wiosny, a teraz prowadzimy komercjalizację i rozmowy z kluczowymi najemcami – dodała Ewa Bobkowska.

Galeria Galena powstanie w śródmieściu Jaworzna, na działce o powierzchni 6,1 ha. Obiekt będzie położony naprzeciwko Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej. Dwukondygnacyjna galeria o łącznej powierzchni najmu blisko 42 tys. mkw. pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych. W obiekcie dostępny będzie również podziemny parking na około 900 samochodów. Planowany termin otwarcia Galerii Galena to 2015 rok.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.