Galeria Kazimierz

IREEF Lux HoldCo 1 S.a.r.l złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o pozwolenie na przejęcie Galerii Kazimierz w Krakowie.

Wniosek wpłynął 30 wrzesnia 2013 roku. Właścicielem obiektu jest obecnie GTC.

REEF Lux HoldCo 1 to fundusz należący do firmy Invesco Real Estate.

Galeria Kazimierz była drugą inwestycją handlową GTC w Polsce po warszawskiej Galerii Mokotów. Było to jednocześnie pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w Krakowie.

Galeria Kazimierz usytuowana jest między ulicami Podgórską i Daszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie mostu Kotlarskiego nad brzegiem Wisły.

Na ponad 38, 2 tys. mkw. powierzchni handlowej znajduje się ponad 130 sklepów, punkty usługowe oraz liczne miejsca rozrywki, wśród nich m.in. dziesięciosalowe kino. Kluczowymi najemcami Galerii Kazimierz są: Zara, H&M, C&A, Reserved, Stradivarius, Carry, KappAhl, Empik, Alma, Pure Fitness, RTV Euro AGD oraz Cinema City.

Do dyspozycji klientów Galerii Kazimierz jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 1,8 tys. samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum znajdują się przystanki linii autobusowych.

GTC SA powstała w 1994 r. w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie.