Galeria Gryf w Szczecinie,

Carrefour Polska – właściciel i zarządca sieci centrów handlowych w Polsce, sfinalizował kolejną umowę najmu z firmą LP Elektronik sp. z o.o. Galeria Gryf w Szczecinie, to kolejne centrum handlowe Carrefour Polska, które wzbogaci swoją ofertę handlową o asortyment sieci LP Elektronik. Sklep o powierzchni 70 mkw. otworzy się dla klientów jeszcze w tym miesiącu.

LP Elektronik to sieć sklepów oferujących elektronikę użytkową dla domu oraz samochodu. Swój sklep o powierzchni 130 mkw. posiada już w CH Carrefour Zielone Wzgórze w Białymstoku.

Strategia firmy dotycząca rozwoju posiadanych centrów handlowych opiera się na szeroko rozumianym inwestowaniu w posiadane nieruchomości poprzez m.in ich modernizowanie oraz rekomercjalizowanie. Działania te mają przede wszystkim na celu umocnienie pozycji obiektu na lokalnym rynku.

W Centrum Handlowym Gryf na powierzchni ok. 8 tys. mkw.mieści się hipermarket,  na dalszych prawie 9 tys. mkw. funkcjonuje 41 butików oraz 20 stoisk. Jest  także parking na około 1250 miejsc. Uroczyste otwarcie centrum handlowego nastąpiło w dniu 15.12.2007 roku.

Centrum Handlowe Gryf powstało przy głównej trasie komunikacyjnej biegnącej od strony Gorzowa, Goleniowa, Stargardu Szczecińskiego do centrum miasta. Aby ułatwić dojazd do ulic bocznych stworzono sieć ulic pomocniczych biegnących wzdłuż głównej ulicy Struga.