Na początku października 2013 roku w Atrium Plejada nastąpi otwarcie salonu obuwniczego Ryłko w nowej odsłonie i w nowej lokalizacji.

Ryłko to Polska firma produkująca obuwie i galanterię skórzaną. W kolekcji sieci można znaleźć szeroki wybór obuwia damskiego, męskiego, a od niedawna również dziecięcego. Obuwie marki Ryłko jest dostępne w Polsce w ponad 80 sklepach. Nowy salon w Atrium Plejada będzie miał ponad 102 mkw. powierzchni.

Projektanci nowych salonów Ryłko postawili, jak poinformowano, na nowoczesne rozświetlone wnętrza, prostotę, wygodę i funkcjonalność, które będą wizytówką salonów. Dzięki zastosowaniu jasnych barw i odcieni szarości wnętrze sklepu będzie przestronne, a elementy drewniane dodatkowo ocieplą jego wizualny odbiór. Ekspozycja obuwia w tak zaprojektowanym wnętrzu będzie efektowniejsza. W strefie witryny jak i w środku salonu pojawią się wielkoformatowe plakaty z tematyką obuwia, które dodatkowo podkreślą ciepły i elegancki charakter wnętrza.

Ponadto, w ostatnim czasie grono najemców Atrium Plejada w Bytomiu powiększyło się o dwa nowe stoiska: z ręcznie wykonywanym obuwiem – Lariss oraz stoisko z akcesoriami pasmanteryjnymi i usługami krawieckimi.

Atrium Plejada ma ponad 15 tys. mkw. GLA. Oferuje ponad 70 sklepów i punktów usługowych. Operatorem spożywczym w obiekcie jest hipermarket, a budowlanym Castorama.