Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.
Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

– Rozważamy sprzedaż istniejących obiektów handlowych z portfolio spółki P.A. Nova. Naszym głównym celem, jako developera, jest kupowanie, budowanie i sprzedawanie. Natomiast każdy obiekt galeryjny zanim zostanie sprzedany musi mieć swój czas – 2-3 lata kiedy osiągnie odpowiednie obroty i odwiedzalność – powiedziała Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA. podczas Shopping Center Forum 2013.

– Pierwszym obiektem wystawionym na sprzedaż może zostać Galeria Sanowa w Przemyśl, która będzie obchodzić trzecią rocznicę funkcjonowania na rynku. W obiekcie odnotowujemy bardzo dobrą zarówno odwiedzalność, jak i obroty. Z roku na rok mamy kilkunasto- procentowy wzrost. Pracujemy nad kolejnymi inwestycjami, które w przyszłości będziemy sprzedawać – dodała Ewa Bobkowska.

P.A. Nova oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, Są to Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu, obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie. Obecnie kluczową inwestycją spółki jest Galeria Galena, która powstanie w Jaworznie. Dwukondygnacyjna galeria o łącznej powierzchni najmu blisko 42 tys. mkw. pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych. W obiekcie dostępny będzie podziemny parking na około 900 miejsc. Planowany termin otwarcia galerii to 2015 rok.