Patrick Delcol, BNP Paribas RE
Patrick Delcol, BNP Paribas RE

Patrick Delcol objął stanowisko Prezesa w spółce BNP Paribas Real Estate i od 1 października 2013 roku jest odpowiedzialny za linie biznesowe: Transaction, Consulting, Valuation oraz Property Management, a także za rozwój firmy w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

To krok w kierunku budowy silnej pozycji BNP Paribas Real Estate w tej części Europy, porównywalnej do wiodącej pozycji, którą firma zajmuje na kluczowych rynkach Europy Zachodniej – poinformowano w komunikacie spółki.

Patrick Delcol od 20 lat aktywnie działa w branży nieruchomości. W swojej karierze zajmował zarządcze stanowiska w uznanych, międzynarodowych firmach działających na rynku nieruchomości: zarówno w firmach konsultingowych, jak i w spółkach deweloperskich i budowlanych.

W Polsce Patrick Delcol pracuje od 18 lat. Rozpoczął pracę jako dyrektor handlowy w Grupie BESIX (międzynarodowa firma budowlana). Piastował również stanowisko członka zarządu w Centrum Finansowym Puławska i Centrum Banku Śląskiego. Od 2002 roku przez sześć kolejnych lat był dyrektorem generalnym Centrum Development and Investment (wcześniej DTC Real Estate). Następnie dołączył do Grupy ING Real Estate, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju oraz członka zarządu. Pracował również w firmie DTZ piastując stanowisko Country Managera na Polskę.

Nowy prezes BNP Paribas Real Estate w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej posiada tytuł MBA uzyskany w Solvay Brussels School of Economics and Management wydziału Universite Libre de Bruxelles. Patrick Delcol biegle włada językami: francuskim, angielskim i polskim.