Galeria Kazimierz
Galeria Kazimierz

Globe Trade Centre SA deweloper nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, ogłosił zakończenie negocjacji z Nellia sp. z o.o. należącą do Grupy Invesco, w sprawie warunków sprzedaży Centrum Handlowego Galeria Kazimierz w Krakowie.

Kwota transakcji, wyceniająca 100 proc. udziałów w Galerii Kazimierz na 180 mln euro, odzwierciedla zapotrzebowanie rynku na wysokiej klasy nieruchomości handlowe. Finalizacja transakcji uwarunkowana jest zgodą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – poinformowali przedstawiciele GTC.

– Każda inwestycja, którą wystawiamy na sprzedaż, natychmiast znajduje renomowanych nabywców. To dowód na to, że GTC to firma, która rozwija centra handlowe najwyższej jakości – powiedział Alain Ickovics, Prezes Zarządu GTC.

– Decyzja o sprzedaży Galerii Kazimierz jest również zgodna z polityką odświeżenia portfolio firmy poprzez sprzedaż dojrzałych aktywów w regionie i zastępowanie ich nowymi inwestycjami, które oferują atrakcyjny zwrot z inwestycji – dodał.

Poprzez zakończenie negocjacji w sprawie sprzedaży Galerii Kazimierz, GTC oraz Aventus – parter biznesowy GTC, sprzedadzą 100 proc. udziałów w krakowskim centrum handlowym. Po spełnieniu standardowych warunków regulacyjnych i podpisaniu ostatecznej umowy sprzedaży, transakcja przyniesie GTC około 50 milionów euro netto.

Galeria Kazimierz mieści się w centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. Galeria oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Wśród najemców galerii są znane firmy, takie jak Cinema City, Alma, Empik czy Reserved.