Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum wśród wystawców zadebiutowała firma Axis Communications, specjalizująca się w zakresie sieciowych systemów wizyjnych. Ekspozycja przyciągnęła uwagę najemców centrów handlowych oraz deweloperów zainteresowanych systemami kamer IP.

– Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko w formie sklepu, w którym rozmieszczono nowoczesne kamery sieciowe. Każdy z gości mógł osobiście sprawdzić czujność urządzeń Axis, a także zapoznać się z ich inteligentnymi funkcjami analizy obrazu, takimi jak: liczenie osób wchodzących i wychodzących, wyznaczanie ścieżek przepływu klientów w sklepie, automatyczny alarm w przypadku prób oszustwa czy kradzieży – mówi Tatiana Andronova – Marketing and Communications Coordinator w Axis Communications.

– W naszym inteligentnym sklepie zaprezentowaliśmy najnowsze produkty oraz rozwiązania przeznaczone dla sektora handlu. Systemy kamer sieciowych nie tylko pomagają optymalizować procesy biznesowe, ale przede wszystkim wspierają zarządzanie przestrzeniami sprzedażowymi – podkreśla Tatiana Andronova.

Cieszy nas tak pozytywny odbiór i frekwencja. Szczególnie, że był to nasz pierwszy udział w tej prestiżowej imprezie. Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty zaowocują trwałą współpracą, a na następnych targach będziemy mogli pochwalić się nowymi klientami – dodaje.

Axis Communications oferuje sieciowe systemy wizyjne przeznaczone do profesjonalnych instalacji. Produkty i rozwiązania Axis oparte są na nowatorskich i otwartych platformach technologicznych. Axis posiada ponad 1400 dedykowanych pracowników w 40 miejscach na świecie i współpracuje z partnerami działającymi na terenie 179 krajów. Założony w 1984 roku Axis jest szwedzką firmą informatyczną, notowaną na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ OMX pod symbolem AXIS.