Amazon sprzedaż internetowa
Amazon

Amazon, lider światowego e-handlu oficjalnie potwierdził, że otworzy w Polsce trzy centra logistyczne. W każdym z nich zatrudnionych zostanie pięć tysięcy pracowników:  dwa tysiące stałych oraz trzy tysiące sezonowych.

Decyzja spowodowana jest dynamicznym wzrostem liczby transakcji dokonywanych na terenie Europy. Firma musi usprawnić realizację zamówień, buduje więc nowe centra logistyczne. „Zlokalizujemy je niedaleko Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich oraz w Sadach w okolicy Poznania. Każde z nich będzie zajmowało powierzchnię ok. 95 mkw, czyli ok. 13 boisk piłkarskich i będzie obsługiwało ok. 60 tysięcy klientów ” – powiedział Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę podczas konferencji, której współgospodarzem był minister gospodarki Janusz Piechociński.

„Polska jest dynamicznym, bardzo szybko rozwijającym się krajem, posiadającym zaangażowanych i kompetentnych pracowników. Jestem przekonany, że to dobra zapowiedź powodzenia naszych inwestycji” – dodał Tim Collins. Dwa centra zostaną otwarte w drugiej połowie 2014 r., trzecie zaś będzie gotowe w 2015 r.

Nowi pracownicy zatrudnieni w Polsce zasilą szeregi Amazona, które liczą obecnie 97 tysięcy stałych pracowników, zatrudnionych w licznych, rozmieszczonych na całym świecie biurach, centrach logistycznych, centrach obsługi klienta oraz ośrodkach, w których doskonalone jest oprogramowanie.

Firma posiada 49 centrów logistycznych. Trzy z nich znajdują się we Francji, siedem w Niemczech, osiem w Wielkiej Brytanii i jedno we Włoszech. Ostatnio firma ogłosiła, że w tym sezonie świątecznym centra położone na terenie Stanów Zjednoczonych zatrudnią 70 tysięcy sezonowych pracowników.