Renata Kusznierska, Savills
Renata Kusznierska

Renata Kusznierska ponownie dołączy do firmy DTZ, jako Dyrektor Działu Powierzchni Handlowych na Polskę i Europę Środkowo – Wschodnią. Natomiast Alan Colquhoun zwiększy zakres swoich obowiązków, zajmując ze skutkiem natychmiastowym stanowisko Dyrektora Zarządzającego DTZ na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Renata Kusznierska posiada ponad 13-letnie doświadczenie w sektorze powierzchni handlowych, z czego 9 lat pracowała w DTZ Polska, gdzie do 2009 r. kierowała zespołem powierzchni handlowych DTZ. W latach 2009 – 2012 pełniła różne funkcje w zarządzie Carrefour Property Poland, w tym Dyrektora ds. Nieruchomości oraz Dyrektora ds. Aktywów i Rozwoju. Była tam odpowiedzialna za zarządzanie 330 hiper-i supermarketami oraz 40 centrami handlowymi. Pełniła także nadzór nad ponad 2 000 umów najmu.

Alan Colquhoun, jako dyrektor na region Europy Środkowo-Wschodniej, pozostanie w warszawskim biurze DTZ i nadal będzie odpowiedzialny za kierowanie rozwojem działalności DTZ w Polsce. Utworzenie nowego stanowiska kierowniczego na region Europy Środkowo-Wschodniej jest częścią szerszej reorganizacji DTZ w regionie EMEA. Alan Colquhoun, który wrócił do polskiego oddziału DTZ w kwietniu tego roku, wcześniej przez dekadę (1999-2009) stał na czele polskiego oddziału DTZ  i był odpowiedzialny za region Europy Środkowej po 2006 roku. Pracował również przez sześć lat w DTZ w Czechach, jak i w DTZ w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Około połowa działalności DTZ w Europie Środkowo-Wschodniej wiąże się z sektorem handlu detalicznego. Tym klientom DTZ zapewnia zarządzanie centrami handlowymi, najem, doradztwo budowlane, usługi konsultingowe, wycenę oraz doradztwo inwestycyjne. Tylko w samej Polsce DTZ zarządza 19 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu (GLA) 500 000 metrów kwadratowych. DTZ dostarcza także usługi w zakresie doradztwa i pośrednictwa przy kolejnych 14 projektach o powierzchni GLA przekraczającej 407 000 metrów kwadratowych.

DTZ stawia na udoskonalanie usług w obszarze powierzchni handlowych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Utworzenie tego nowego strategicznego stanowiska jest dla nas ważnym krokiem. Szczególnie jest nam miło ponownie powitać Renatę w DTZ.  Ja oraz cały zespół cieszymy się na współpracę z nią – mówi Alan Colquhoun, Dyrektor Zarządzający DTZ w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

– Dla DTZ, Polska jest strategicznym rynkiem, dlatego od maja tego roku zatrudniliśmy szereg kluczowych osób, takich jak Craig Maguire, Mira Kantor-Pikus i Łukasz Maciak w Dziale Rynków Kapitałowych i Agnieszka Zdunicz-Skoskiewicz w Dziale Zarządzania Nieruchomościami. Wkrótce zaprezentujemy nowego Dyrektora Reprezentacji Właściciela w dziale Powierzchni Biurowych i Dyrektora Działu Zarządzania Nieruchomościami. Wszystkie wspomniane wyżej stanowiska zostaną obsadzone w listopadzie, dzięki czemu będę mógł bardziej zaangażować się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz wykorzystać moje doświadczenie i kontakty na całym tym obszarze -dodaje Alan Colquhoun.