Walgreens online strategy
Shuterstock

Walgreens online strategy

Klienci mogą teraz korzystać z tanich usług finansowych zintegrowanych z Walgreens Balance Rewards niezależnie od tego, czy posiadają konto w banku.

Walgreens, wiodąca w USA sieć aptek prowadząca sprzedaż wielokanałową ogłosiła, że Balance Financial, zestaw zintegrowanych usług finansowych będzie stopniowo uruchamiany w ciągu nadchodzących kilku miesięcy.

Balance Financial obecnie dostępna jest dla klientów w ponad 250 aptekach Walgreens zlokalizowanych w Detroit, Milwaukee i Nashville. Przed końcem roku na rynku pojawi się ogólnokrajowa karta płatnicza, a w 2014 r. uruchomione zostaną dodatkowe usługi finansowe. Będą one obsługiwane przez Galileo, lidera na rynku rozwiązań płatniczych.

Balance Financial jest wspólnym projektem Walgreens, MasterCard, Galileo oraz FIS. W ramach pakietu dostępne są różne produkty i usługi, takie jak nieoprocentowane wypłaty z bankomatu dla właścicieli kart Balance Financial w większości placówek Walgreens i sklepów Duane Reade w 50 stanach. Balance Financial Prepaid MasterCard jest bezpieczną, bezgotówkową alternatywą dla klientów, którzy nie posiadają zwykłego konta w banku. Kartę można łatwo doładować w jednym ze 8 100 sklepów Walgreens, Duane Reade i innych. Dodatkowo, w 2014 r. będzie dostępna usługa Western Union Money Transfer oraz łatwe płacenie rachunków.

„Walgreens chce zaproponować klientom usługi finansowe, które w dzisiejszych czasach są niezbędne” – mówi Jason Dubinsky, wiceprezes i skarbnik Walgreens. „Miliony Amerykanów nie mają kont i kart kredytowych i chcą mieć dla nich alternatywę. Dla nich Balance Financial będzie stanowiło bezpieczną, wygodną opcję z dodatkową wartością w postaci nagród. Korzystając z Balance Financial jako podstawy, planujemy stopniowo wprowadzać nowe opcje i funkcjonalności”.

Walgreens jest największą siecią aptek w Stanach Zjednoczonych, w roku fiskalnym 2013 ich obroty osiągnęły 72 miliony dolarów. Firma ma obecnie 8 123 apteki w 50 stanach, w Waszyngtonie, Puerto Rico i na Wyspach Dziewiczych.