Salon Sferis
Salon Sferis

Klienci sklepu internetowego sferis.pl zyskali dostęp do 650 nowych punktów odbioru zamówień. Z usługi Stacja z Paczką można korzystać 24 godziny na dobę od października 2013 roku.

Klienci Sferis mogą odbierać zamówienia na stacjach paliw Orlen w ramach usługi Stacja z Paczką. Sferis został pierwszym partnerem PKN Orlen.

Nowa usługa umożliwia odbieranie przesyłek pocztowych sklepu Sferis o masie do 25 kg na wybranych stacjach Orlen. Koncern wprowadził usługę we współpracy z Dazumi sp. z o.o. Równomierne rozmieszczenie terytorialne stacji Orlenu w całej Polsce, jak poinformowano, ułatwi dokonywanie zakupów w sklepach internetowych oraz ekonomiczny odbiór towaru.

Zaletą usługi jest brak ograniczeń ze względu na czas pracy stacji Orlen. Stacje, czyli również punkty odbioru, są otwarte dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, natomiast na odebranie paczki z danego punktu, przeznaczono konsumentom 4 dni robocze. Dzięki szerokiej dostępności, stworzono możliwość otrzymania gotowych zamówień nawet przy okazji nocnych powrotów do domów.

Dogodna lokalizacja wybranych punktów, została przemyślana tak, aby udostępnić usługę także mieszkańcom mniejszych miast i miejscowości. Przez pierwszy miesiąc (do końca października) dokonując zakupu na kwotę powyżej 500 zł na przedpłatę, odbiór zamówienia na Stacji z Paczką będzie bezpłatny.

Właścicielem sieci Sferis oferującej urządzenia IT i RTV/AGD jest spółka Action SA. Sferis istnieje na rynku od 1992 roku. Salony własne sieci Sferis są zlokalizowane w centrach handlowych największych miast w Polsce (Silesia City Center w Katowicach, Atrium Targówek w Warszawie). Spółka prowadzi także salony partnerskie i stoiska typu wyspa. Spółka Action na koniec marca 2013 roku posiadała 192 punkty sprzedaży detalicznej, w tym 118 salonów partnerskich, 26 salonów własnych oraz 48 wysp handlowych.