Galeria Echo

Galeria Echo zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie konsumenckim Laur Klienta. O zwycięstwie zadecydowali klienci, którzy w internetowym głosowaniu mieli okazję wybrać najlepsze centrum handlowe w Kielcach.

– Bardzo dziękuję wszystkim klientom, którzy oddali na nas swój cenny głos. Galeria Echo wkomponowała się w krajobraz regionu już na dobre, niemniej jednak nie zwalnia nas to z obowiązku ciągłej poprawy naszej oferty handlowej, wprowadzania udogodnień dla klientów i nagradzania ich lojalności. Takie nagrody bardzo nas cieszą choć zarazem nieustannie podnoszą poprzeczkę – powiedział Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo w Kielcach.

Galeria Echo to jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Polsce pod względem ilości sklepów. Powierzchnia całkowita wynosi 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem.

Oprócz blisko 300 sklepów i punktów handlowych, klienci mają do dyspozycji także bogatą część rozrywkową – m.in. 12-torową kręgielnię, największe w regionie centrum fitness i wielosalowe kino Helios. Na najmłodszych czeka bawialnia o powierzchni 300 mkw. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na 2 300 miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.

Galeria Echo w 2011 roku została uznana za najlepsze centrum w Europie, zdobywając nagrodę w konkursie MAPIC Awards podczas największych w Europie targów nieruchomości komercyjnych w Cannes. Kieleckie centrum otrzymało również tytuł najlepszego centrum w Polsce (New Shopping Centre of the Year 2011– Poland). Inwestycja zwyciężyła także w konkursie Prime Property Prize 2012 w kategorii Inwestycja Roku Rynku Powierzchni Handlowej, organizowanym przez Propertynews.pl. Obiekt zwyciężył także w kategorii Najlepsza Rozbudowa Centrum Handlowego Roku w konkursie organizowanym w 2012 roku przez Polską Radę Centrów Handlowych.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci. Detan sp. z o.o. / OPEN Architekci / Zespół Architektów Echo Investment S.A.