Amazon sprzedaż internetowa

Amazon wprowadził nową funkcję, która usprawni sposób finalizowania transakcji online. Usługa „zaloguj się i płać” daje klientom posiadającym konto na Amazonie możliwość przejścia od przeglądania do płatności za pomocą kilku kliknięć myszką na każdej witrynie sprzedażowej, która dołączy do programu.

„Na Amazonie funkcjonuje obecnie ponad 215 milionów aktywnych kont” – mówi Tom Taylor, wiceprezes Amazon Payments. „Opcja „zaloguj się i płać ” pozwala zmienić miliony naszych klientów w klientów innych sprzedawców, gdyż będą oni mogli zapłacić w ich serwisach za pomocą konta na Amazonie.” – dodaje.

Sprzedawcy zachęcają klientów do tworzenia kont internetowych, proponując im spersonalizowane zakupy. Kupujący zaś cenią sobie możliwość stworzenia konta, na którym ustawione będą ich preferencje zakupowe. Większość jednak nie chce zawracać sobie głowy rejestracją na kolejnej witrynie. Klienci coraz częściej wybierają witryny, na których proces płatności przebiega płynnie. Dlatego lider rynku e-commerce wprowadza rozwiązanie, dzięki któremu kupujący mogą zalogować się i zapłacić z konta Amazona na każdej witrynie, która bierze udział w programie. Pozwoli to sprzedawcom stworzyć trwałe relacje z klientami. Usługa „zaloguj się i płać” umożliwia zalogowanie się na witrynie sprzedażowej każdemu nowemu klientowi, który korzysta już z Amazona. W ramach funkcji dostępne są też opcje śledzenia przesyłki, zapisania historii zakupów, oferowania zniżek, natychmiastowego udostępniania różnych punktów odbioru oraz wyboru kilku metod płatności.

Usługa działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak też na tabletach i innych urządzeniach mobilnych. Internetowi sprzedawcy mają możliwość zaoferowania klientom niedrogiej usługi płatniczej, a jednocześnie zabezpieczenia ich przed oszustwem w systemie Amazon bez dodatkowych opłat. Amazon nie udostępnia danych o kartach kredytowych klientów, a zakupy są objęte firmową gwarancją „A-Z Guarantee”.

System można zintegrować z witryną internetową przy pomocy widżetów oraz interfejsów programowania aplikacji (API). Funkcja „zaloguj się i zapłać” korzysta z popularnego protokołu OAuth 2.0.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=T6TnK5MRSVY