Spółka TREI Real Estate zaplanowała na 18 października otwarcie parku handlowego Vendo Park w Nysie. Obiekt o powierzchni najmu ok. 9 tys. mkw. zlokalizowany jest w sąsiedztwie istniejącego już marketu Kaufland.

Vendo Park to pierwszy, wielobranżowy, obiekt handlowy w Nysie. Zlokalizowany będzie w centrum miasta, przy ul. Józefa Piłsudskiego, będącej jednocześnie drogą krajową łączącą Kłodzko z Opolem. W parku handlowym będą sklepy sieciowych marek: H&M, RTV Euro AGD, KiK, Martes Sport, Rossmann, Euro-Apteka, Deichmann, Reserved, Cropp Town, Sinsay, Jysk czy Lidl.

TREI buduje i komercjalizuje centra handlowe pod nazwą Vendo Park w Czechach, na Słowacji i  w Polsce. Aktualnie opracowuje się ponad 20 projektów w kraju i za granicą. W Polsce spółka realizuje także projekty w Chełmie przy Alei 3-ego Maja oraz w Milanówku przy ul. Nowowiejskiej. Planowane otwarcie obiektów już w 2014 roku.

TREI Real Estate GmbH jest spółką zarządzającą nieruchomościami należącymi do grupy Tengelmann. Oprócz Niemiec TREI działa jeszcze w sześciu innych krajach w Europie. Zasoby powierzchni są w 80 procentach długoterminowo wynajęte klientom spoza koncernu. Przychody z najmu wynoszą prawie 100 mln euro rocznie. Główną działalnością TREI, oprócz zarządzania istniejącymi nieruchomościami, jest budowa parków handlowych w kraju i zagranicą.

Grupa Tengelmann działa na rynku międzynarodowym i jest właścicielem sklepów z różnych branż, m. in. OBI, KiK, Kaiser’s Tengelmann, Baby Markt.de oraz Plus.de. W skład koncernu wchodzą także: spółka zarządzająca nieruchomościami TREI Real Estate oraz spółki inwestycyjne Emil Capital Partners w Stanach Zjednoczonych oraz Tengelmann Ventures w Niemczech, które od wielu już lat inwestują w projekty typu start-up.