Promod

Firma Promod, która posiada sieć 1031 sklepów w 55 krajach na świecie uruchomiła sklep internetowy w Polsce. Na terenie kraju działają 73 salony Promod w centrach i galeriach handlowych. Ostatnio otwarty punkt sieci znajduje się w Galerii Katowickiej.

E-sklep marki Promod jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów. Oprócz produktów dla kobiet, sklep oferuje kolekcje dla mężczyzn, które nie są dostępne w punktach stacjonarnych. Zamówione w sklepie towary dostarczane są kurierem w ciągu 3-4 dni. Klient może również odebrać zamówiony towar osobiście w wybranym przez siebie salonie na terenie Polski. Płatności można dokonać kartą lub przelewem. Strona internetowa sklepu online jest dostępna w wersji mobilnej.

W Polsce za rozwój sieci odpowiedzialna jest Promod Polska sp. z o. o., której udziałowcem jest firma Promod, Société par Actions Simplifiée. Pierwszy sklep Promod otwarty został w 1975 roku na północy Francji. Roczne obroty Promod to 900 mln euro, przy czym 60 proc. tych obrotów jest  realizowane poza granicami Francji. Natomiast roczna liczba klientów to 25 mln osób. Spółka szykuje się do otwarcia pierwszego sklepu w Stanach Zjednoczonych. Promod posiada dwa centra logistyczne znajdujące się na północy Francji, w miejscowościach Lyz-les-Lannoy i Mons-en-Baroeul. Liczą one  95 tys. mkw. powierzchni i zatrudniają ponad 450 osób.

Sklepy Promod  w Polsce znajdują się m.in. w Galerii Mokotów, Złotych Tarasach, CH Arkadia w Warszawie, CH Europa Centralna w Gliwicach i w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu.