United Bamboo online retailing
United Bamboo

United Bamboo online retailing

W czasach gdy większość projektantów zabija się o możliwość prezentacji swoich kolekcji na wielkich imprezach modowych i śni o sesji na stronach magazynu Vogue, amerykańska marka odzieżowa United Bamboo od 2010 roku prezentuje miniaturowe wersje swoich najnowszych ubrań w… kocim kalendarzu.

Zdjęcia szykownie ubranych zwierzaków tworzą laminowany kalendarz, który ukazuje się w październiku. Wersja na 2014 rok właśnie ujrzała właśnie światło dzienne. Za kocią sesję, zrealizowaną w ubraniach z najnowszej kolekcji odpowiada znany fotograf reklamowy, Noah Sheldon.

Thuy Pham, współzałożyciel United Bamboo zdradza, że pomysł na wydawanie kalendarza pojawił się z czystej nudy. Ubrania w kocim rozmiarze zaczęły powstawać ze strzępek materiałów, jakie zostawały po stworzeniu ludzkiej kolekcji. Na początku zdjęcia stylowo ubranych kociaków trafiły na ściany atelier, ale pozytywna reakcja klientów zachęciła projektantów do wydania kalendarza. Ten okazał się hitem. Wydanie kolejnej jego odsłony, w 2012 roku wsparła kampania na platformie Kickstarter, zachęcająca do sfinansowania inicjatywy. W tym roku kalendarze są dostępne w cenie 50 dolarów, a kocie ubrania wykorzystane w sesji są wystawione na aukcji w cenie wywoławczej 500 dolarów.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ydL7hU2_ix0