eBay Brazil e-tailing
Shutterstock

Firma ogłosiła właśnie, że uruchamia brazylijską wersję aplikacji mobilnej Moda. Modowa aplikacja eBay, która będzie służyć mobilnym użytkownikom do zakupu ubrań, akcesoriów i kosmetyków online, jest dostępna w języku portugalskim i obsługuje transakcje w lokalnej walucie.

W wywiadzie dla Investor’s Business Daily, rzeczniczka platformy eBay, Johnna Hoff, potwierdziła, że aplikacja jest dostępna dla brazylijskich użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS. Do końca tego roku firma udostępni też wersję dla użytkowników urządzeń z Androidem.

„Dzięki aplikacji użytkownicy będą mieć dostęp do katalogu produktów modowych od wszystkich tych sprzedawców, którzy wysyłają swoje towary do Brazylii” – powiedziała Hoff. Przez aplikację eBay będzie też oferować ograniczoną czasowo sprzedaż nowych kolekcji. Firma deklaruje, że jest gotowa wprowadzić kolejne aplikacje zakupowe dla brazylijskich zakupowiczów, jeśli tylko Moda się przyjmie.

Hoff nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy eBay uruchomi brazylijską wersję swojego serwisu handlowego. Podkreśliła jednak, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na rozwijających się rynkach, takich jak Brazylia, firma na początku skupia się na „strategii importowej” i opiera się przede wszystkim na rozwijaniu sprzedaży mobilnej. „Pełne wejście na rynek brazylijski będzie dłuższym procesem, przypominającym start na rynku rosyjskim” – dodała Hoff.