online retailers
Shutterstock

online retailers

Brooks Brothers, najstarsza amerykańska sieć odzieżowa (na rynku online od 1998 roku), specjalizująca się w eleganckich ubraniach dla nietuzinkowych klientów, kolejny raz wykracza ze swoimi produktami poza świat mody. Tym razem otwiera na Manhattanie stylową restaurację ze stekami.

W czasach, gdy prezesi najbardziej wpływowych firm na świecie są najczęściej widywani publicznie w dresach i klapkach, Brooks Brothers stara się udowodnić, że garnitur to coś więcej niż tylko biurowy mundurek.

Na swojej stronie sprzedawca z dumą przypomina, że od 1818 roku ubierał już w sumie 39 amerykańskich prezydentów, a wśród jego oddanych klientów byli tacy legendarni eleganci, jak Carry Grant, Clarke Gable, Jimmy Stewart i Fred Astaire. Firma chwali się też, że jako pierwsza w historii wprowadziła na amerykański rynek taki klasyk mody, jak sweter z wełny szetlandzkiej.

online retailers Brooks Brothers

Nic więc dziwnego, że kilka lat temu firma zdecydowała się przygotować stroje dla całej męskiej obsady filmu Wielki Gatsby, którego realizacja okazała się świetną okazją, aby przybliżyć eleganckie ubrania nieco młodszej i modowo niewyrobionej klienteli.

Przez takie działania promocyjne Brooks Brothers nie tylko odwołuje się do swojej imponującej, 195-letniej tradycji, ale proponuje coś więcej niż wysokiej jakości ubrania –  nietuzinkowy styl życia, rodem z elitarnego, nowojorskiego Upper East Side.

Ostatnio firma ujawniła swoje plany otwarcia w Nowym Jorku stylowej restauracji ze stekami. „Makers and Merchants” będzie mieścić się nieopodal flagowego sklepu Brooks Brothers na Madison Avenue, serwować najlepsze gatunki mięs i alkoholu oraz “doskonale pasować zarówno do wizerunku marki jak i nieprzeciętnego stylu życia swoich klientów”.