Sklep internetowy Tesco

Tesco staje się pierwszą w Polsce w pełni wielokanałową siecią sklepów. Usługa Tesco Ezakupy w pierwszej połowie tego roku została uruchomiona w Lublinie, Opolu, Kielcach i Szczecinie. Już ponad 25 proc. Polaków jest w zasięgu usługi i ma możliwość zrobienia zakupów w Tesco z wykorzystaniem internetu. Klienci mogą dokonywać zakupów również z wykorzystaniem telefonu czy smartfonu dzięki mobilnej, ‘lżejszej’ stronie internetowej m.ezakupy.tesco.pl.

We wszystkich sklepach obsługujących Ezakupy została uruchomiona usługa „Zamów i Odbierz”. Oznacza to, iż klienci mogą zamówić swoje sprawunki przez internet i odebrać je osobiście w sklepie. Natomiast w dziewięćdziesięciu sklepach Tesco zostały zainstalowane elektroniczne etykiety cenowe gwarantujące jeszcze bardziej precyzyjne informacje o cenach.

W ramach Tesco Polska działa ponad 400 sklepów, do których należą zarówno hipermarkety, jak i małe osiedlowe supermarkety. Tesco zatrudnia w Polsce ponad 28 tys. pracowników i przyczynia się do gospodarczego rozwoju regionów inwestując w lokalne produkty i współpracując z lokalnymi dostawcami. Ostatnio Tesco otworzyło pięć nowych sklepów, w tym trzy hipermarkety. Przebudowa sklepu w Warszawie przy ul. Górczewskiej do formatu Extra pozwoliła znacznie wzmocnić asortyment świeżej żywności, powiększyć stoisko F&F oraz otworzyć największą w Polsce samoobsługową restaurację Bistro.