Mural na Galerii Bronowice

Prawie 900 mkw. powierzchni ścian budowanej w Krakowie Galerii Bronowice niebawem ozdobią ogromne murale. Powstaje malowidło, inspirowane estetyką okresu Młodej Polski.

Geometryczny mural pojawi się przy jednym z wejść do Galerii Bronowice, na dwóch przeciwległych ścianach o powierzchni 165 mkw. każda. Dodatkowo, prowadzący do podziemnego parkingu mur oporowy, także zyska nowy wygląd. Na 550 mkw. pojawi się wielkoformatowe malowidło, stylem, barwą oraz zastosowanymi detalami nawiązujące do ściennych murali.

Przy powstawaniu muralu, mającego być wizytówką nowej krakowskiej Galerii, pracuje 8 osób. Równolegle z malowaniem ścian ruszyły też działania przy murze parkingowym. O ile pogoda nie zawiedzie, całość powinna być gotowa za około tydzień.
Twórcą projektu murali malowanych na Galerii Bronowice jest Hubert Pasieczny, a wykonawcą firma Wakeuptime.

Budowę Galerii rozpoczęto w styczniu 2012 roku, otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2013 roku. Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie.

W Galerii Bronowice znajdzie się 160 sklepów znanych marek, największy jednopoziomowy hipermarket Auchan, elektromarket Saturn, szeroka oferta restauracyjna oraz szereg udogodnień dla rodziców i atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji przyjeżdżających zostanie oddanych 2800 bezpłatnych miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach.

Dzięki trwającej przebudowie układu komunikacyjnego Galeria będzie miała wygodne połączenie z centrum, portem lotniczym Balice, autostradą A4 oraz okolicznymi miejscowościami. Właśnie dzięki tak dogodnej lokalizacji i komfortowemu dojazdowi, swym oddziaływaniem obejmie nie tylko Kraków i najbliższą okolicę, ale otworzy się również na dalsze ośrodki. Swoim zasięgiem obejmie ponad 1.2 mln mieszkańców Krakowa i okolic.