Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Grupa Interger wprowadza na rynek paczkomat modułowy V generacji – w pełni zintegrowany z bankomatami firmy NCR Corp., światowego lidera w zakresie produkcji bankomatów oraz urządzeń samoobsługowych. Jest to urządzenie, które łączy funkcjonalność w zakresie całodobowego nadawania i odbierania paczek z usługami finansowymi obejmującymi m.in. dokonywanie płatności za usługę i wpłatę/wypłatę gotówki. Paczkomaty modułowe V generacji są obecnie w fazie próbnej.

– InPost – jako światowy innowator – stopniowo wdraża kolejne rewolucyjne projekty, takie jak paczkomat modułowy V generacji. Według naszych prognoz urządzenia, za pomocą których użytkownik  dosłownie w kilka minut wyśle lub odbierze przesyłkę, wpłaci lub wypłaci z bankomatu gotówkę oraz zapłaci za rachunki, mogą w przyszłości w znaczącym stopniu zastąpić tradycyjne placówki pocztowe. Właśnie w rozwoju automatycznych punktów pocztowych upatrujemy dalsze możliwości ekspansji, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ogromnie cieszy nas fakt, że nasza praca została doceniona i paczkomat modułowy V generacji zdobył uznanie jurorów Postal Technology International Awards – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl

Jak już informowaliśmy Do końca 2013 roku w Polsce powstanie w sumie 1,1 tys. Paczkomatów InPost. Wkrótce właściciel sieci zaprezentuje nową strategię ich lokalizacji. Spółka skupi się na rozwoju i dostępności tych urzadzeń w sklepach internetowych.

Dostawa przez Paczkomaty InPost jest już dostępna w kolejnych wiodących sklepach takich jak: Agito.pl, Leroy Merlin, Saturn, Media Markt, Almi Decor.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Paczkomaty InPost niespełna dwukrotne zwiększyły liczbę urządzeń, a liczba sklepów oferujących przesyłkę przez Paczkomaty InPost wzrosła o ponad dwa tysiące. W 2013 marka planuje ugruntowanie mocnej pozycji w branży e-commerce, ale równolegle będzie pracować nad zwiększeniem aktywności nie związanych z e-handlem, takich jak obsługa produktów pierwszej potrzeby.