Organic Farma Zdrowia
Organic Farma Zdrowia

Zarząd Organic Farma Zdrowia SA poinformował, że sprzedaż w trzecim kwartale wyniosła 9,1 mln zł, co oznacza rekordową sprzedaż w porównaniu do trzeciego kwartału w latach poprzednich. Sprzedaż ta jest o 7,3 proc. wyższa od sprzedaży w tym samym kwartale 2012 roku, mimo zamknięcia kilku nierentownych delikatesów, znacznego spowolnienia gospodarczego oraz niezwykle ciepłego lata, które spowodowało kilkuprocentowy spadek odwiedzalności centrów handlowych w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Sprzedaż narastająco po trzech kwartałach, wyniosła 29,6 mln zł i jest rekordowa w porównaniu do lat poprzednich. W stosunku do tego samego okresu 2012 roku wzrost sprzedaży wyniósł 8 proc., co stanowi jeden z najwyższych wskaźników wzrostu w branży spożywczej w obecnym roku.

Sprzedaż spółki zależnej Eko-Wital była również rekordowa i wyniosła w trzecim kwartale 4,2 mln zł co stanowi 42,5 proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego, a narastająco po 3-ech kwartałach wyniosła 12,6 mln zł, co stanowi 28 proc. wzrostu. Tak wysoka dynamika wzrostu sprzedaży w spółce Eko-Wital jest efektem wdrożonej strategii rozwoju przyjętej w ubiegłym roku, a polegającej miedzy innymi na wprowadzeniu wielu nowych produktów i poszerzeniu rynku zbytu.

18 września br. nastąpiło otwarcie nowego Centrum Handlowego w Katowicach – Galeria Katowicka – w której spółka otworzyła kolejne delikatesy sieci Organic Farma Zdrowia. Lokal ma powierzchnię 135 mkw. i są to obecnie największe delikatesy sieci poza Warszawą.