Salon Wojas

12 października spółka Wojas otworzyła salon obuwniczy w Centrum Handlowym M1 Marki. To już 11. salon Wojas w Warszawie, po otwartym we wrześniu punkcie w CH Wola Park. Wystrój salonu w CH M1 charakteryzuje się zestawieniem jasnych kolorów oraz przestrzennym układem mebli.

W Warszawie sklepy sieci Wojas znajdują się również w CH Blue City, Atrium Targówek, CH King Kross, CH Ursynów, Atrium Promenada, CH Warszawa Wileńska, Galeria Rembielińska, CH Janki oraz Zlote Tarasy.

Wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Wojas SA we wrześniu 2013 roku wyniosła 21,5 mln zł i była wyższa o 29,3 proc. od przychodów uzyskanych we wrześniu 2012 roku. W okresie styczeń – wrzesień 2013 roku wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła ponad 127 mln zł i była wyższa o 14,1 proc.

W I półroczu 2013 roku spółka Wojas SA otworzyła sześć nowych własnych sklepów w Polsce (Wadowice, Galeria Łódzka w Łodzi, Szczecin Auchan Kołbaskowo, Złote Tarasy w Warszawie, Galeria Veneda w Łomży, Galeria Solna w Inowrocławiu) oraz zamknęła 3 sklepy (Kraków Carrefour, Gorzów Wielkopolski, Żylina na Slowacji). Na 30 czerwca 2013 roku własna sieć sprzedaży detalicznej liczyła 143 sklepy, z czego 135 w kraju i 8 na Słowacji. Dodatkowo sieć sklepów franczyzowych zlokalizowanych na Ukrainie i w Rosji zwiększyła się o 3 nowe placówki i na koniec czerwca br. liczyła 5 sklepów. Spółka prowadzi również sprzedaż produktów w sklepie internetowym.

Firma Wojas została założona w 1990 roku.