Jak już informowaliśmy Centrum Handlowe Galaxy w Szczecinie będzie mogło zostać bez przeszkód rozbudowane przez inwestora Echo Investment. Szczecińscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta, po uprzednim dwukrotnym odrzuceniu uchwały, zgodzili się ostatecznie na rozbudowę obiektu.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, po burzliwej dyskusji uchwała została podjęta stosunkiem głosów 19 – za, 7 – przeciw, 3 – radnych wstrzymało się od głosu. Udało nam się także zdobyć najnowsze wizualizacje szczecińskiej galerii.

– Nasza inwestycja dotyczy rozbudowy obiektu, który jest bardzo dobrze działającym centrum handlowym o uznanej marce i 10-letnim doświadczeniu na rynku. Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galaxy może pochwalić się odwiedzalnością na poziomie ponad miliona klientów miesięcznie, cieszy się też największym zainteresowaniem cudzoziemców ze wszystkich tego typu obiektów w Polsce. Rozbudowa Galaxy to nie tylko poszerzenie i uzupełnienie oferty handlowej, ale również miejsca pracy i niebagatelne nakłady inwestycyjne. To również dodatkowe dochody do kasy Szczecina. Obecnie z tytułu podatku od nieruchomości Echo Investment płaci miastu blisko 5 mln zł. Po rozbudowie Galaxy kasa miejska będzie rocznie zyskiwać dodatkowe 2 mln złotych – mówi w rozmowie z Retailnet Krzysztof Giemza, architekt, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment.

– Jestem przekonany, że realizacja naszego projektu zostanie dobrze przyjęta przez mieszkańców, przyczyni się do rozwoju miasta i zwiększy jego atrakcyjność inwestycyjną. Radni, zdali sobie sprawę, że brak zgody na rozbudowę byłby bardzo złym rozwiązaniem dla Szczecina i podjęli bardzo dobra decyzję. Dzisiejsza sytuacja na rynku nieruchomości jest bardzo złożona, a wstrzymywanie lub opóźnianie realizacji projektów jest rzeczą wyjątkowo nieracjonalną, gdyż może spowodować utratę szans rozwojowych i w przyszłych latach przekładać się na istotny spadek przychodów w kasie miasta – dodaje Krzysztof Giemza.

Firma Echo Investment zamierza powiększyć powierzchnię obiektu o 30 proc., dobudowując trzy kondygnacje na placu po byłym hotelu Neptun przy ulicy Matejki. Dzięki rozbudowie szczecińskie centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy zyska 60 dodatkowych sklepów. Po rozbudowie Galaxy ma oferować łącznie 62 tys. mkw. powierzchni handlowej – będzie tam funkcjonować w sumie 200 sklepów. Klienci zmotoryzowani zyskają dodatkowo 540 miejsc postojowych (parking będzie liczył 1,8 tys. miejsc).

CHR Galaxy zostało otwarte w 2003 roku. Powierzchnia całkowita galerii wynosi 94 tys. mkw., a handlowa – 42 tys. mkw. W obiekcie działają wielosalowe kino oraz kręgielnia, są też liczne kawiarnie i restauracje.