Sinsay

Spółka odzieżowa LPP 18 października otworzy czwarty sklep marki Sinsay w Czechach. Nowy punkt znajdzie się w centrum handlowym Galeria Santovka w Olomouc. LPP na potrzeby sklepu wynajęła lokal o powierzchni 433 mkw.

Obecnie w Czechach działają trzy sklepy Sinsay. W centrum handlowym Cerny Most i Vaclavskie Namesti w Pradze oraz w Ostravie (Karolina Ostrava).

W Galerii Santovka znajdą się również inne brandy z grupy LPP: Reserved, Cropp, House i Mohito.

Sinsay jest najnowszym brandem w portfelu spółki LPP. Odzież przeznaczona jest dla dziewcząt w grupie wiekowej 15-24, ze szczególnym uwzględnieniem licealistek. Salony Sinsay mają powierzchnię od 200 do 400 mkw. Sieć Sinsay w Polsce, do końca 2013 roku będzie liczyła ponad 50 punktów sprzedaży. Obecnie w sieci na terenie kraju funkcjonuje ponad 40 salonów marki w centrach i galeriach handlowych. W I półroczu 2013 roku w salonach Sinsay zrealizowano sprzedaż w wysokości ponad 15 mln zł.

LPP SA jest właścicielem sieci sklepów odzieżowych. Do firmy należą salony marek Reserved, Cropp, House oraz Mohito. Większość z nich funkcjonuje w centrach i galeriach handlowych. LPP poza Polską posiada salony sprzedaży w dwunastu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.