Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc

Sieć Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc w październiku powiększy się o trzy nowe punkty. Lokale zostaną otwarte w CH Riviera w Gdyni, Poznań City Center oraz w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. Obecnie w ramach sieci Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc działa 16 punktów zlokalizowanych przede wszystkim w centrach handlowych i przy ulicach.

Na przyszły rok właściciel sieci ma już podpisaną umowę najmu lokalu w CHR Sukcesja w Łodzi. Ostatnio otwarte punkty Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc znajdują się w Focus Mall w Zielonej Górze i Galerii Katowickiej.

Mount Blanc sp. z o.o. otwiera lokale własne i franczyzowe o powierzchni od 80 mkw. do 100 mkw. Od potencjalnych franczyzobiorców firma oczekuje możliwości zainwestowania środków w wysokości około 350 – 400 tys. w zależności od lokalizacji. Ponadto spółka w pakiecie franczyzowym zapewnia m.in. korzystanie z opatentowanego znaku towarowego Mount Blanc oraz pełnego know-how firmy, pomoc przy wyborze i pozyskaniu odpowiedniej lokalizacji sklepu oraz w negocjacjach umów najmu. Gwarantuje  także wsparcie w wykonaniu aranżacji Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc.

Firma powstała w kwietniu 2005 roku. Głównym profilem działalności firmy jest prowadzenie Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Oferuje szeroki wachlarz czekolad i kaw, o różnych smakach, na ciepło oraz na zimno, dodatkowo desery lodowe oraz napoje. Od października 2012 roku spółka prowadzi sprzedaż w sklepie internetowym.