Square online retailing
Shutterstock

Square online retailing

Square, amerykańska platforma do obsługi płatności mobilnych firm i klientów indywidualnych uruchomiła nową usługę, która umożliwia darmowe przelewy przez maila.

Dzięki Square Cash, aby przelać komuś pieniądze, wystarczy wysłać mail. Odbiorca zostanie poproszony przez system o podanie numeru karty, na którą mają wpłynąć środki.

Usługa jest całkowicie darmowa i bezpieczna, a dzięki bezpośrednim przelewom na konto bankowe, do którego przypisana jest karta płatnicza, jej użytkownicy oszczędzają czas. Po przyjęciu pierwszej płatności przez nowego użytkownika aplikacja będzie już automatycznie przelewać środki na podane konto danego odbiorcy.

Przelewy są realizowane w ciągu 1-2 dni roboczych. Square oferuje też wygodną aplikację mobilną dla użytkowników urządzeń obsługiwanych przez systemy Android i iOS. Korzystanie z usługi nie wymaga żadnej rejestracji, ani zakładania konta w serwsie, wystarczy odpowiednie zaadresowanie maila, według poniższego wzoru:

Do: [Mail odbiorcy transferu]

DW:[email protected]

Temat: [kwota w dolarach]

“Zawsze wierzyliśmy w rozwiązania umożliwiające naszym klientom korzystanie z narzędzi, które już mają w kieszeni” – mówi dyrektor ds. produktu w Square, Brian Grassadonia. „Square Cash ułatwia transfery do dowolnego odbiorcy, nie wymagając od nich gimnastykowania się przy odbiorze przelewu. Teraz jeszcze łatwiej będzie można podzielić się rachunkiem, wysłać komuś prezent, czy rozliczyć ze znajomymi, bez względu na to gdzie jesteśmy” – dodaje.

Usługa jest dostępna dla użytkowników wszystkich serwisów pocztowych, łącznie z Gmail, Mac Mail, Android Mail i MS Outlook. Na razie jednak mailowymi przelewami będą mogli się cieszyć jedynie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Pozostałe produkty firmy – Square Register, Square Wallet, Square Market i Square Stand – są dostępne także w Kanadzie i Japonii.

Square, założony w 2009, oferuje swoim klientom m.in. zarządzanie POS, obsługę kart kredytowych i sprzedaży online. Pierwszym produktem firmy był czytnik kart kredytowych, uwierzytelniający transakcje na urządzeniach obsługiwanych przez Android oraz na Iphonie i iPadzie.

Square online payment e-retailer

 

Square online payment e-retailer