18 października bieżącego roku firma TREI Real Estate GmbH, spółka córka grupy kapitałowej Tengelmann, otworzy pierwszy park handlowy Vendo Park w Nysie.

Dzięki temu otwarciu firma TREI Real Estate zrealizowała swoją koncepcję parku handlowego już w trzech krajach – po pomyślnym otwarciu w maju 2012 w Kyjovie (Czechy) uruchomiono pięć kolejnych parków handlowych w Czechach i na Słowacji. Teraz nastąpi otwarcie w Polsce.

– Cieszę się, że dzięki Vendo Park mogliśmy rozwinąć format realizowany z sukcesem na skalę międzynarodową – mówi Karl-Erivan W. Haub, dyrektor zarządzający i udziałowiec w grupie kapitałowej Tengelmann.

Park handlowy Vendo Park w Nysie jest jak dotychczas największym z siedmiu powstałych już centrów handlowych. Vendo Park udostępnia dla klientów 350 miejsc parkingowych.

– Powierzchnia najmu o wielkości ok. 10 tys. mkw. została całkowicie wynajęta przed otwarciem parku handlowego – dodaje Krzysztof Kołomyjski, członek zarządu TREI Real Estate Poland, kierujący działem ekspansji i komercjalizacji,

W centrum handlowym swoje sklepy otworzy łącznie 18 firm handlowych z przewagą najemców branży tekstylnej, takich marek jak H&M, KiK, Takko, Reserved, Sinsay, Cropp Town. Wśród najemców są również takie marki jak CCC, Deichmann, Martes Sport, Rossmann, ale również Lidl jako dyskont spożywczy.

Na najbliższy rok firma TREI Real Estate zaplanowała otwarcie sześciu kolejnych parków handlowych. Oprócz Niemiec TREI działa jeszcze w sześciu innych krajach w Europie. Główną działalnością TREI, oprócz zarządzania istniejącymi nieruchomościami, jest budowa centrów handlowych w kraju i za granicą. TREI buduje i komercjalizuje centra handlowe pod nazwą Vendo Park w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Aktualnie w toku jest ponad 20 projektów w kraju i za granicą.