Galeria Šantovka
Galeria Šantovka

Na 18 października 2013 roku zaplanowano otwarcie centrum handlowego Galerie Šantovka w Olomouc. Inwestorem i deweloperem projektu jest SMC Development i Dandreet a.s.

Galerie Šantovka, to pierwsze w tym regionie centrum handlowe usytuowane w sąsiedztwie starego miasta w Olomouc. Część handlowa zajmie 46 tys. mkw. powierzchni.  W obiekcie znajduje się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji gości oddano także 1 tys. miejsc parkingowych.

Poza funkcją handlową centrum oferuje także strefę rozrywki z 6- salowym kinem oraz 18 – torową kręgielnią.

Galeria to jeden z etapów zagospodarowania 11 ha terenów. Kolejnym będzie osiedle mieszkaniowe. Spółka SMC Development planuje zainwestować w budowę nowej dzielnicy ponad 10 mld koron. Za projekt i realizację samego centrum handlowego odpowiedzialna jest spółka zależna Santovka Gallery s.r.o.

Wśród polskich sieci, które zdecydowały się zlokalizować swoje sklepy w Galerii Šantovka są Cropp, House, Mohito, Reserved, Sinsay oraz CCC.

Za komercjalizację projektu odpowiada Retail Motions, s.r.o. – Martin Žížala [email protected] oraz CBRE – Petr Navrátil, [email protected]