Ochnik

Spółka Ochnik oferująca galanterię i odzież skórzaną obecnie posiada 68 salonów w Polsce oraz jeden na terenie Niemiec Ostatnio otwarty punkt sprzedaży o powierzchni 71 mkw. zlokalizowany został w nowo otwartej Galerii Katowickiej i jest trzecim z czterech, których otwarcie zaplanowano na rok 2013. Kolejny salon sieci Ochnik zostanie uruchomiony w październiku w CH Riviera w Gdyni.

W tym roku salon Ochnik o powierzchni blisko 70 mkw. został otwarty w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie na poziomie 0. Inny pojawił się w centrum outletowym Factory Annopol gdzie zajął lokal o powierzchni 102 mkw.

W przyszłym roku planowane są otwarcia Ochnik w Galerii Amber w Kaliszu i w CH Atrium Felicity w Lublinie.

Firma Ochnik sp. z o.o. została utworzona w 1989 roku. Zajmuje się projektowaniem i sprzedażą odzieży, galanterii skórzanej oraz dodatków. Obecnie funkcjonuje 68 salonów firmowych o powierzchni od 60 do 100 mkw. Sklepy są zlokalizowane w galeriach i centrach handlowych w całej Polsce (najwięcej znajduje się w woj. mazowieckim i śląskim). Siedziba firmy mieści się w Garwolinie. Firma w 2012 roku uruchomiła dwa salony w Polsce i jeden w Niemczech w centrum handlowym Lohr Center Koblenz. Spółka od października 2009 roku prowadzi sklep internetowy www.sklep.ochnik.com.