Kawiarnia Costa by coffeeheaven
Kawiarnia Costa by coffeeheaven

Na październik 2013 roku spółka CHI Polska SA – operator sieci kawiarni coffeeheaven oraz Costa by coffeeheaven, zaplanowała otwarcie swoich trzech nowych placówek.

Pierwszy lokal uruchomiono w Miasteczku Orange, kolejny 12 października w Centrum Handlowym Plac Unii, w Warszawie. Z kolei na 24 października zaplanowano otwarcie Costa by coffeeheaven w CH Riviera w Gdyni.

Nowy lokal w Centrum Handlowym Plac Unii jest zlokalizowany na poziomie +1. Poza 20-metrową kawiarnią, przewidziano także ogródek o powierzchni 92,8 mkw.

Na 24 października zaplanowano otwarcie w Gdyni. Po gruntownej rewitalizacji Centrum Riviera będzie największym obiektem handlowo-rozrywkowym na Pomorzu i w północnej Polsce. Kawiarnia Costa by coffeeheaven w Rivierze zajmie 100 mkw. powierzchni. Dodatkowo przewidziano 15 mkw. ogródka.

Lokalizacje dwóch nowych kawiarni Costa by coffeeheaven, jak poinformował zarząd CHI Polska, zostały wybrane w efekcie precyzyjnej analizy.

– Plan Unii to popularne i modne miejsce w stolicy, w doskonałym punkcie komunikacyjnym. Centrum Riviera to lubiana i atrakcyjna destynacja miłośników zakupów oraz kinomaniaków – poinformował zarząd CHI Polska SA.

Firma CHI Polska SA jest obecna na polskim rynku od 1999 roku i jest operatorem dwóch marek z branży kawiarnianej – coffeeheaven oraz marki Costa by coffeeheaven.

Obecnie pod szyldem Costa by coffeeheaven oraz coffeeheaven funkcjonuje blisko 120 placówek zlokalizowanych głównie w centrach oraz galeriach handlowych w największych miastach Polski.

Przypomnijmy, od lutego 2010 roku CHI Polska SA należy do Costa Limited, firmy zarządzającej drugą pod względem wielkości międzynarodową marką kawiarni na świecie – Costa Coffee. Założyli ją bracia Sergio i Bruno Costa w 1971 r. Obecnie firma posiada blisko 2660 kawiarni w 28 krajach, z czego 1656 znajduje się w Wielkiej Brytanii.