Salon Pako Lorente
Salon Pako Lorente

25 października 2013 firma Pako Lorente otwiera dwa nowe salony z elegancką odzieżą męską.

Jak już informowaliśmy będzie to salon w Gdyni w największej w północnej Polsce galerii handlowo-rozrywkowej – Riviera, dawniej CH Wzgórze oraz w Bielsku-Białej w galerii Sarni Stok.

– W Gdyni jest to salon o wielkości 100 mkw. natomiast lokal w Bielsku-Białej ma 107 mkw. Proponowany asortyment z najnowszej kolekcji Pako Lorente to m.in. garnitury, marynarki, koszule, spodnie, paski, obuwie, krawaty, kurtki oraz płaszcze. Przeceny w dniu otwarcia mogą sięgać nawet – 70 proc. – poinformował redakcję Retailnet Cezary Ziarkowski reprezentujący spółkę Pako Lorente.

Pako Lorente to polski producent odzieży męskiej. Obecnie ma około 30 salonów w tym kilka własnych i ponad 20 franczyzowych.

Spółka poszukuje lokali o wielkości około 100 mkw. w dużych centrach handlowych. Docelowo 2013 rok chce zakończyć z 3,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Wraz z rozwojem sieci spółka pracuje także nad rearanżacją swoich lokali. Spore zmiany przeprowadzono m.in. w sklepach we Wrocławiu w Magnolia Park oraz w Tarnowie w Gemini Park.

Oprócz salonów w Polsce, Pako Lorente posiada też sklepy w Czechach ( 5 salonów ) i na Słowacji ( 3 salony). Kolekcje marki dostępne są także w sklepach przedstawicieli na  Ukrainie, Węgrzech i w Norwegii. Oprócz sprzedaży tradycyjnej Pako Lorente od 2010 roku prowadzi także sprzedaż za pomocą sklepu online.