Salon SAM 0-13
Salon SAM 0-13

SAM 0-13 – grecka marka zajmująca się od ponad 35 lat produkcją oraz sprzedażą odzieży dziecięcej w październiku 2013 roku otworzy swoje kolejne sklepy w Polsce. W planach spółki jest dalsza ekspansja.

– Nasze założenia dotyczące ekspansji w najbliższym czasie zostaną zrealizowane ponad plan. Na październik zaplanowaliśmy otwarcie kilku salonów. Nowe sklepy pojawią się w CH Trzy Korony w Nowym Sączu, Galerii Mazurskiej w Ostródzie, warszawskim CH Blue City oraz w Starej Kablowni w Czechowicach Dziedzicach. Dodatkowo prowadzimy  zaawansowane rozmowy na temat 4 kolejnych lokalizacji – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Dorota Brzozowiec, właścicielka firmy Make Business, która wspólnie z Fashion Island wprowadziła markę na polski rynek.

Salon SAM 0-13 w CH Trzy Korony będzie miał 70 mkw. powierzchni i zostanie otwarty 26. października, salony w Galerii Mazurskiej ( 90 mkw.) i warszawskim CH Blue City ( 75 mkw.) ruszą 30 października, a otwarcie sklepu w Starej Kablowni o powierzchni 70 mkw. zaplanowano na 9 listopada.

Jak już informowaliśmy, marka SAM 0-13 zadebiutowała w Polsce w sierpniu 2013 roku otwierając swój sklep w warszawskiej Galerii Rembielińskiej.

Marka SAM 0-13 obecna jest w 14 krajach Europy oraz Bliskiego Wschodu. Kolekcje sieci obejmują kilka kategorii wiekowych: 3-24 miesiące, 2-6 lat, 6-14 lat. Optymalna powierzchnia sklepu to 50 – 70 mkw. sali sprzedaży. Spółka preferuje głównie centra handlowe w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Obecnie ma ok. 60 sklepów.